Укр   |   Рус
Готові проекти будинків і котеджів
Індивідуальні проекти на замовлення
Зараз в нашому каталозі 385 проектів
Доставка проектів по Україні безкоштовно!
Київ, вул. В. Шимановського 2/1 (м. "Дарниця")
вул. Б. Хмельницького 16-22 (м. "Театральна")
Ваши заказы:
Пусто

Розрахунок цегли для кладки стін будинку

Як зробити розрахунок кількості цегли для кладки стін будинку? Як визначити товщину стін? Скільки цегли потрібно на 1 куб. метр? Обчислення обсягу цегляної кладки.

Перш, ніж замовляти цеглу для будівництва будинку, необхідно провести її точний розрахунок. Краще не нехтувати цим моментом, оскільки подальша дозакупка може загрожувати різницею у відтінку, на перший погляд незначної, але дуже помітною на готовій кладці. Крім того, обчислення кількості необхідного цегли допоможе не витрачати гроші даремно на зайвий матеріал.

Якщо у вас є проект будинку, в якому є специфікації до будівельних кресленнях, кількість необхідної для кладки цегли ви можете взяти в переліку матеріалів. Якщо ж ні - дана стаття буде для вас корисною.

Спочатку слід визначитися з планованою товщиною стін. Традиційно вона варіюється в діапазоні від 120 до 640 мм. Цим розмірами зіставлені параметри укладки - від 0.5 до 2.5 цегли. Таблиця відповідності виглядає так:
120 мм - кладка в 1/2 цегли;
250 мм - в 1 цеглу;
380 мм - в 1.5;
510 мм - в 2;
640 мм - в 2.5 цегли.

Стіни будинків в регіонах з помірним кліматом найчастіше зводять або в 510, або в 640 мм завтовшки. Це доцільно з огляду на те, що протягом року температура повітря може досягати як досить високих, так і відчутно низьких показників. Більш тонкі стіни можуть промерзати в умовах суворої зими.

Далі потрібно обчислити обсяг цегляної кладки. Алгоритм наступний:

1. Спочатку вираховується площа (S) майбутньої будівлі. Для цього його довжину (а) множать на ширину (b). Тут беруться зовнішні параметри конструкції, тобто вимірюються стіни з боку вулиці.

2. Далі потрібно знайти площу внутрішнього приміщення (S1). Довжина (а1) і ширина (b1) вираховуються так: а1 = а - (ширина кладки * 2), b1 = b - (ширина кладки * 2). Відповідно S1 = a1 * b1.

3. Тепер можна знайти площу всієї кладки (S заг). З зовнішнього показника віднімаємо внутрішній: S заг = S - S1,

4. Щоб знайти обсяг (V), S заг слід помножити на плановану висоту (h).

5. У попередньому пункті ми вирахували обсяг цегляної кладки, що становить коробку будівлі. Однак, в кожному будинку є двері і вікна. Тому з знайденого показника слід ще відняти отвори, відведені під ці конструкції. Кожен з них також вираховується не по площі, а за обсягом: довжина прорізу * ширина отвору * ширина цегляної кладки. Обсяги всіх отворів складаються. Тільки тепер можна знайти обсяг цегляної кладки (Vкк):

Vкк = V - Vп

Для того, щоб дізнатися, скільки ж штук цегли знадобиться на зведення стін будинку, потрібна інформація про параметри однієї одиниці виробу. Справа в тому, що не завжди використовується стандартний матеріал, іноді кладку роблять з полуторного або навіть подвійної цегли. Це значно прискорює роботу, але не сприяє зовнішньої естетичності. Втім, якщо планується декоративне облицювання, то використання будь-якого з видів може бути доцільно:
- звичайний одинарний має розміри 120/250/65 мм;
- параметри полуторного 250/120/88 мм;
- подвійна цегла 250/120/138 мм.

При розрахунку матеріалу, щоб не переплачувати за зайвий товар, враховується також ширина розчинного шва, яка стандартно становить 10 мм. Можна заздалегідь обчислити кількість цегли в одному кубометрі. Наприклад, для ширини стін в 510 мм на 1 м3 доводиться: 204 одинарного, 156 полуторного і 104 штуки подвійного цегли. Для кладки в 640 мм потрібно відповідно 255, 195 і 130 одиниць виробу на кубометр.

Підсумкову цифру закупівлі можна дізнатися помноживши обсяг всієї цегляної кладки (Vкк), виражений в м3, на знайдене кількість цегли в одиниці. Досвідчені будівельники знають, що цей матеріал слід купувати з запасом, оскільки якась частина партії виявиться битою. В середньому отримане число збільшують на 7-10%. Як видно, попередній розрахунок матеріалу - процедура нескладна, але дуже корисна, яка допомагає заощадити гроші.